Wierni przyjaciele, dobre książki i uśpione sumienie - oto ideał życia Mark Twain
wtorek, 06 października 2009
Podsumowanie kolorowego czytania

Wyzwanie dobiegło końca wcześniej niż miałam się za nie zabrać. Pewien zbieg okoliczności sprawił, że nie dane mi było skorzystać z wyzwania w pełni, ba! nawet nim się nie przejęłam. A szkoda, bo kilka odkryć podczas historycznego czytania zapadło mi w pamięć i mam zamiar być wierna niektórym autorom (Zweig zdecydowanie). Mogłoby być tak i tym razem.

Do wyzwania wybrałam trzy kolory: biały, czarny i złoty.

"Sto odcieni bieli" nie tknęłam, skoro leży na półce to oznacza, że jeszcze znajdę czas by przeczytać, poza wyzwaniową konkurencją.

"Złoty pelikan" Stefana Chwina podobał mi się, zmącił mój zaangażowany przeygotowaniami ślubnymi umysł, jednak recenzji nie napisałam. I pewnie już nie napiszę, bo w pamięci pojawiły się spore luki.

"Czarna topiel" J. C. Oates, której recenzję udało mi się umieścić na blogu wyzwaniowym.

Nie spisałam się dzielnie, ale może uda mi się nadrobić podczas kolejnych wyzwań. Dziękuje organizatorce za wyzwanie i wszystkim uczestnikom za ciekawe recenzję, które są nie lada inspiracją.

piątek, 02 października 2009
Zmiany, zmiany, zmiany

 

Wielkie zmiany w moim życiu nadeszły ostatnio. Zmieniłam stan cywilny, jestem w ciąży a kupno mieszkania jest na dobrej drodze (odpukać). Wszystko dzieje się tak szybko, a ja mam wrażenie, że życie pędzi obok mnie. Być może przez to moje okropne dolegliwości ciążowe, zmęczenie, ciągłe wymioty, które odbierają mi możliwość wykonywania nawet najmniejszej czynności. Chciałabym ten okres przespać, nie jestem w stanie czytać a co dopiero siedzieć przy komputerze. Całe szczęście, że mam wsparcie w kochanym mężu, który dwoi się i troi by choć odrobinę mi ulżyć.


Jak wrócę z krainy kibel-miska, poczytam i opiszę.  

Zakładki:
Aktualnie czytam
Czasopisma
I tu zaglądam
Inni o książkach
Kontakt
Przeczytać!
Przeczytane w 2008
Przeczytane w 2009
Przeczytane w 2010
Wyzwania