Wierni przyjaciele, dobre książki i uśpione sumienie - oto ideał życia Mark Twain
Blog > Komentarze do wpisu
Szybka ulga

 

Poszłam za radą Zosik i postanowiłam chwilowo przerzucić się na przeczytanie czegoś bardziej wciągającego. Sięgnełam po "Drogę" Cormaca McCarthiego i przepadłam bez reszty. Nie zdążyłam nawet przenieść tytułu książki do innej zakładki. Nie będę dużo na ten temat pisać bo blogi pełne są recenzji tej wzruszającej książki, no ale nie powstrzymam się od komentarza.

Byłam tak mocno rozemocjonowana, że czytałam na półoddechu, resztę zabierał ściśnięty z nerwów/wzruszenia/przerażenia żołądek. Oglądałam wiadomości i na widok żołnierzy gruzińskich zaczęłam płakać jak bóbr. Nie stałoby się tak gdyby nie "Droga" która tak potrząsa człowiekem żeby pokazać, że w każdych, ale to w każdych okolicznościach trzeba zachować człowieczeństwo, pomagać innym i starać się zachować Boga w sobie. Do tej pory jestem pod wrażeniem i chociaż książka jest smutna to daje nam jakiś promyk nadziei. Bo przecież coś co weszło już do głowy pozostanie w niej na zawsze.

 I mogę teraz wracać do Manna.

poniedziałek, 11 sierpnia 2008, ksiazkowo

Polecane wpisy

  • "Półbrat" na początek roku

    Nowy rok zaczęłam od powieści cięższego kalibru, mianowicie osławionego już przez Chihiro „Półbrata” autorstwa Larsa Saabye Christensena. Czy było

  • Żadne podsumowanie, takie tam

    Nie zajmę się podsumowywaniem roku ponieważ pod względem czytelniczym wypadł on blado, nie sięgnęłam żadnych szczytów ani nie pobiłam żadnego rekordu. Ale to ni

  • "Niziny" Herta Muller

    Wzięłam do ręki książkę „Niziny” Herty Muller i zaintrygowała mnie od pierwszego spojrzenia. Ale nie dzięki okładce a zdjęciu autorki znajdującym si

Komentarze
2008/08/11 21:40:09
Wiele już słyszałam o tej książce, ale nie było jej jeszcze w mojej bibliotece. Teraz pod wpływem Twojej notki przypomniałaś mi o niej, zajrzałam na stronę biblioteki i ... widzę, że już zakupiona została "Droga" :):):)
Czyli to co najlepsze wreszcie będzie przede mną - Jej lektura:)
-
matylda_ab
2008/08/14 22:45:11
Witaj. Ja "Drogę" czytałam w kwietniu, mnie również mocno poruszyła. Ma swój niepowtarzalny klimat i choć w zasadzie jest bardzo smutnę powieścia, potrafi wywrzeć piorunujące wrażenie. Teraz czekam na film.
Zresztą, chcesz poznać moje wrażenia, to zajrzyj: matyldabo.blogspot.com/2008/04/droga.html
-
2008/08/18 12:24:11
Nie czytałam jej mimo iż często się o niej słyszy ale może kiedyś po nią sięgnę.

Lubię książki które robią na nas wrażenie.
-
2008/08/19 11:14:52
Witam w gronie entuzjastek "Drogi":) Zastanawiam się, czy któremuś blogowemu molowi ksiązkowemu ksiązka się nie spodobała? Jeśli tak ręka do góry;)
-
be.el
2008/09/03 14:11:07
To ja się przyznaję, że nie czytałam- aż mi głupio.......